Wspieramy inżynierki na rynku pracy
by inspirować kobiety do sukcesu

Dlaczego wspieramy Kobiety?

Budujemy równowagę na rynku pracy

Fundacja powstała z myślą o stworzeniu otoczenia sprzyjającego rozwojowi i sukcesowi kobiet w inżynierii. Pragniemy zwiększyć dostęp kobiet do edukacji, zasobów, szkoleń i mentorstwa, aby umożliwić im rozwijanie swoich umiejętności i osiąganie sukcesów w tej dziedzinie.

Organizujemy programy mentoringowe, warsztaty rozwoju osobistego, szkolenia zawodowe oraz wspieramy kobiety inżynierki w budowaniu sieci kontaktów i zdobywaniu stanowisk kierowniczych. Dążymy również do zwiększenia świadomości społecznej na temat roli kobiet w inżynierii i inspirujemy kolejne pokolenia dziewcząt do wyboru tej ścieżki zawodowej.

Wierzymy, że poprzez wsparcie, inspirację i promowanie równości, możemy przyczynić się do zwiększenia udziału kobiet w inżynierii oraz do stworzenia bardziej różnorodnego i dynamicznego środowiska w tej branży. Chcemy pokazać, że kobiety mają wiele do zaoferowania w inżynierii i że ich głos i talent są niezbędne dla rozwoju społeczeństwa i gospodarki.

Aktualności

Forum kobiet – podsumowanie :)

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w Forum 🙂

Forum Kobiet – plan wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzenia, który znajduje
się poniżej. Czekają na Was 3 niesamowicie ciekawe panele oraz nagrody!

Forum Kobiet -7 marca 2024 godz.14:30

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie które odbędzie się na kampusie Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej 24 (budynek Działowni)

11 lutego – Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

„Dzisiaj celebrowujemy siłę, mądrość i determinację kobiet w nauce – niech ich ślad będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń.”

Kobiety inżynierki

„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.” – Maria Skłodowska-Curie

Artykuły ze świata kobiet inżynierek

Przepraszamy, brak wpisów spełniających podane kryteria.

Przechodzę do wszystkich artykułów

Wyzwania kobiet w świecie inżynierii

Nierówność płci

Kobiety często spotykają się z nierównym traktowaniem i dyskryminacją w branży budowlanej. Ograniczone szanse awansu, niższe wynagrodzenia i trudności w budowaniu profesjonalnej reputacji są częstymi problemami, z którymi się borykają.

Mniejszość

Kobiety są nadal mniejszością wśród pracowników w branży budowlanej. Niski odsetek kobiet w tej dziedzinie wynika częściowo z uprzedzeń i stereotypów, które wpływają na wybór zawodu i utrudniają wejście na rynek pracy.

Brak wsparcia i mentorstwa

Brak wsparcia i mentorstwa dla kobiet w budownictwie może utrudniać ich rozwój zawodowy. Brak kobiecych wzorców i brak dostępu do sieci kontaktów może ograniczać możliwości rozwoju kariery.

Bezpieczeństwo i atmosfera pracy

Brak równowagi między pracą a życiem prywatnym

Praca w branży budowlanej często wiąże się z intensywnym harmonogramem, długimi godzinami pracy i koniecznością wyjazdów na budowy. To może stwarzać trudności w utrzymaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym, zwłaszcza dla kobiet, które często są obciążone dodatkowymi obowiązkami rodzinno-domowymi.

Kobiety mogą napotykać wyzwania związane z bezpieczeństwem i atmosferą pracy na budowie. Nieodpowiednie warunki pracy, brak świadomości dotyczącej problemów związanych z molestowaniem i niewłaściwym zachowaniem, a także brak dostosowania środowiska pracy do potrzeb kobiet stanowią istotne wyzwania.

Nachodzące spotkania dla kobiet

Wspólnie z Polska Izbą Inżynierów Budownictwa mamy zaszczyt zaprosić wszystkie kobiety poszukujące inspiracji oraz wsparcia w swojej ścieżce zawodowej na wydarzenie dedykowane specjalnie dla Was – Forum Kobiet. Podczas naszego Forum będziemy mieć okazję uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, które będą prowadzone przez ekspertki oraz kobiety sukcesu, gotowe podzielić się swoimi doświadczeniami i najlepszymi praktykami zawodowymi. Ponadto, wśród naszych gości znajdą się również przedstawiciele HR renomowanych firm, którzy udzielą cennych wskazówek dotyczących procesu rekrutacji oraz podzielą się najnowszymi trendami na rynku pracy. Nieustannie dążymy do rozwoju i wsparcia kobiet w życiu zawodowym, dlatego też na Forum będzie miała miejsce sesja, w której wystąpią mentorka, coach, trener oraz psycholog, omawiając tematy związane z budowaniem asertywności, rozpoznawaniem własnych potrzeb oraz pomaganiem sobie nawzajem.

Data spotkania: 07 marca 2024 godzina 14:30-17:30

Lokalizacja: Kraków